Достапни линкови

ЕУ со долгорочна стратегија за Русија


ЕУ со долгорочна стратегија за Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск изјави дека најголем стратегиски проблем на Европската унија не и е Украина, туку Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG