Достапни линкови

САД и Куба ги обновуваат односите


Објавата на американскиот претседател Барак Обама дека Соединетите држави ќе почнат разговори за нормализирање на односите со Куба наиде на одобрување во светот, но не и кај дел од американскиот Конгрес. За нив, тоа е уште еден непромислен потег на администрацијата на Обама.

XS
SM
MD
LG