Достапни линкови

САД и Куба ги обновуваат односите


САД и Куба ги обновуваат односите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Објавата на американскиот претседател Барак Обама дека Соединетите држави ќе почнат разговори за нормализирање на односите со Куба наиде на одобрување во светот, но не и кај дел од американскиот Конгрес. За нив, тоа е уште еден непромислен потег на администрацијата на Обама.

Категории

XS
SM
MD
LG