Достапни линкови

ЕУ повторно изненадена од Ердоган


Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини која остро го критикуваше апсењето новинари во Турција изјави дека била изненадена од реакцијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Тој вчера и порача на ЕУ „да си ја гледа својата работа“.

XS
SM
MD
LG