Достапни линкови

Студентите со масовно НЕ за владиниот државен испит


Студентите денеска излегоа на масовни протести против државниот испит. Претставници на студентите ѝ предадоа на владата писмо со своите барања, по што студентскиот марш во Скопје мирно заврши.

XS
SM
MD
LG