Достапни линкови

Студентите очекуваат подршка од сите, но без политизација


Студентите утре ќе излезат на втор протестен марш против воведувањето на државниот испит, соопштија денеска организаторите од Студентскиот пленум. Повикаа на мирен марш и апелираа да нема никакви национални и партиски симболи.

XS
SM
MD
LG