Достапни линкови

Западот против руското влијание на Балканот


Германскиот канцелар Ангела Меркел ја обвини Русија за мешање во внатрешните работи на земјите кои сакаат поблиски односи со Европската унија. Претходно, шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини изрази загриженост за руската улога во Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG