Достапни линкови

Путин нема друга опција од останување на власт


Шест години Сергеј Колесников се нема сретнато со рускиот претседател Владимир Путин. Но, и тогаш, како што вели овој биохемичар и бизнисмен, а порано и пријател на Путин, најмоќниот човек во Русија покажувал знаци на замор.

XS
SM
MD
LG