Достапни линкови

Протест против насилство врз жени


Поледните убиства врз 16 жени извршени од нивни поранешни или сегашни партнери во изминатите шест години ја алармираа јавноста. Невладините организации најавија дека ќе протестираат секој 25-ти во месецот ако институциите не преземат мерки.

XS
SM
MD
LG