Достапни линкови

Протести во САД за убиството во Фергусон


Во неколку американски градови, меѓу кои, Лос Анџелес, Њујорк и Вашингтон, дојде до собири и протести откако големата порота на Мисури во понеделникот гласаше да не го обвини полицаецот Дарен Вилсон за убиството на 18 годишниот Мајкл Браун што се случи на 9 август годинава во Фергусон.

XS
SM
MD
LG