Достапни линкови

Обама: нова имиграциска политика


Претседателот Барак Обама ќе го заобиколи Конгресот и ќе обелодени административни мерки кои би можело да спасат од депортација околу 5 милиони луѓе кои сега илегално престојуваат во Соединетите држави.

XS
SM
MD
LG