Достапни линкови

Вардар закана за Скопје 2014-та

Вчерашните обилни врнежи од дожд значително го зголемија нивото на реката Вардар. Во центарот на Скопје се забележува дека водата е пред излевање од коритото. На водата дополнително и одат во прилог и градежните работи во коритото на реката Вардар.

16x9 Image

Владимир Калински

По завршувањето на студиите по новинарство започна да работи во А2 телевизија каде што известуваше за политички, економски и социјални теми. Потоа беше ангажиран во македонската редакција на Радио Дојче Веле во Бон. Во последниве неколку години работи во Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG