Достапни линкови

Германија и руското влијание на Балканот


Руското предупредување дека ќе забрани увоз на производи не само од Црна Гора, туку и од Македонија и Албанија дојде откако германскиот канцелар Ангела Меркел се изјасни против растечкото руско влијание во Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG