Достапни линкови

Украина подготвена на војна


Украинскиот претседател Петро Порошенко изјави дека неговата земја е подготвена на тотална војна откако борбите меѓу украинските сили и проруските сепаратисти продолжуваат во градот Доњецк.

XS
SM
MD
LG