Достапни линкови

НАТО и Русија, блиски средби во воздухот


Холандската влада соопшти дека два борбени авиона од типот Ф16 пресретнале руски товарен авион „Иљушин“ откако навлегол во меѓународниот воздушен простор северно од Естонија и Литванија, без да најавен план на летање.

XS
SM
MD
LG