Достапни линкови

САД во светот и на Балканот по смената во Конгресот


Американската надворешна политика во наредниве две години, според експертите, ќе биде детерминирана и од промената на силите во американскиот Конгрес. Дали тоа значи и поголема посветеност на Балканот?

XS
SM
MD
LG