Достапни линкови

Русија воздржана за продолжувањето на ЕУФОР во БиХ


Русија гласаше воздржано на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за продолжување на мандатот на мировните сили на Европската унија во Босна и Херцеговина.

XS
SM
MD
LG