Достапни линкови

Загриженост за ситуацијата во Украина


Соединетите држави и Европската унија изразија загриженост по извештаите за големи конвои со војници и оружје што се движеле низ територијата во источна Украина, контролирана од проруските бунтовници.

XS
SM
MD
LG