Достапни линкови

Тајно писмо на Обама до Хаменеи


Весникот „Вол стри џурнал“ пишува дека американскиот претседател Барак Обама тајно му испратил писмо на иранскиот врховен весрки лидер Ајатолах Али Хаменеи во врска со справувањето со милитаните на исламската држава во Ирак и Сирија.

XS
SM
MD
LG