Достапни линкови

Активистите на ЛГБТИ заедницата го блокираа Јавното обвинителство


Активистите на ЛГБТИ заедницата го блокираа Јавното обвинителство
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Активистите на ЛГБТИ заедницата го блокираа влезот на Јавното обвинителство, барајќи од надлежните да ги пронајдат напаѓачите на кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија. Јавниот обвинител, Марко Зврлевски, изјави дека прептимистично е за еден месец да се откријат сторителите.

Категории

XS
SM
MD
LG