Достапни линкови

Обама: ќе барам од Конгресот нови воени овластувања


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека ќе работи со Конгресот на нови овластувања околу употребата на воена сила против милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG