Достапни линкови

Републиканците освоија мнозинство во Сенатот


Републиканците победија на изборите за американскиот сенат во најмалку седум клучни држави. Со тоа тие имаат доволно сенатори за да ја преземат контролата врз горниот дом на Конгресот од демократите.

XS
SM
MD
LG