Достапни линкови

ЕУ ги отфрли изборите во источна Украина


Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини оцени дека вчерашните избори во регионите на Доњецк и Луганск биле незаконски и нелегитимни.

XS
SM
MD
LG