Достапни линкови

Москва и Киев потпишаа договор за гасот


Русија и Украина во Брисел го потпишаа клучниот договор со кој се гарантира украинско снабдување со руски гас во текот на претстојната зима. Договорот кој беше постигнат со посредство на ЕУ беше потпишан од министрите за енергија на двете земји и од еврокомесарот за енергија Гинтер Етингер.

XS
SM
MD
LG