Достапни линкови

Баросо: најголемо достигнување на ЕУ, проширувањето


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо по неговиот последен состанок со еврокомесарите изјави дека Европската унија мора да покаже дека може да работи со повеќе земји членки од сегашните 28.

XS
SM
MD
LG