Достапни линкови

Изборна победа на прозападните партии во Украина


Украинскиот претседател Петро Порошенко ја поздрави огромната победа за проевропските партии на вчерашните парламентарни избори и најави разговори за формирање нова влада.

Категории

XS
SM
MD
LG