Достапни линкови

Случаите Кежаровски и Фокус- причини за автоцензура


По пресудата од 4,5 години затвор за новинарот Томислав Кежаровски и казнувањето на Фокус по тужбата од директор на УБК Сашо Мијалков новинарите велат дека се почесто пишуваат со страв. Автоцензурата, велат тие, е се почеста во Македонија.

XS
SM
MD
LG