Достапни линкови

Прогрес во преговорите за гас меѓу Русија и Украина


Еврокомесарот за енергетика Гинтер Етингер изјави дека бил постигнат суштински напредок во разговорите меѓу претставници на Украина и на Русија за снабдувањето со гас.

XS
SM
MD
LG