Достапни линкови

Лавров: САД со двојни стандарди


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров удри по она што тој ги нарече двојни стандарди на Вашингтон со цел да спроведе геополитичко дизајнирање. Тоа, според него се изразува и во борбата против тероризмот, особено во врска со милитантната група Исламска држава.

XS
SM
MD
LG