Достапни линкови

Украина може да ја дестабилизира Европа


Украина побара од Европската унија да не прифаќа отцепување на проруските бунтовници на истокот на земјата со оценка дека тоа би можело да ја дестабилизира Европа.

XS
SM
MD
LG