Достапни линкови

Апел за одбрана на градот Кобани


Новиот пратеник на ОН за Сирија Стафан де Мистура побара итен меѓународен одговор за нападот на милитантите на Исламската држава врз сирискиот град Кобани на границата со Турција. Во меѓувреме, илјадници курди протестираа во Турција.

XS
SM
MD
LG