Достапни линкови

Могерини: проширувањето на ЕУ треба да продолжи


Идната висока претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини на сослушувањето пред Комитетот за надворешни работи на ЕП изјави дека е потребна е политичка волја за решавање на прашањето за името на Македонија.

XS
SM
MD
LG