Достапни линкови

Борисов сака да формира влада


Партијата на десниот центар ГЕРБ на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов не ќе може и сама да формира влада, според првичните резултати од предвремнеите избори.

XS
SM
MD
LG