Достапни линкови

Каталонците упорни за независност


Каталонските политички лидери ги разгледуваат наредните чекори во врска со референдумот за независност на Каталонија, закажан за 9-ти ноември. Владата на Шпанија не се согласува со овој референдум, а Уставниот суд го забрани.

XS
SM
MD
LG