Достапни линкови

Војна против милитантите на Исламската држава


Меѓународната коалиција, предводена од САД, деновиве со воздушни напади против милитантите во Сирија и во Ирак. Во коалицијата, политички, се вклучи и Македонија. Американскиот претседател Барак Обама изјави дека за исламските милитанти ќе нема безбедно место.

XS
SM
MD
LG