Достапни линкови

Клековски: Зад меѓуетничките конфликти стојат социјални проблеми


Општеството е побезбедно во однос на меѓуетничките тензии, но зад нив во голема мера стојат социјалните проблем, вели политичкиот аналитичар Сашо Клековски.

XS
SM
MD
LG