Достапни линкови

Садику - Македонија e шампион во намалување на работничките права


Садику - Македонија e шампион во намалување на работничките права
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:26 0:00

Во споредба со земјите од поранешна Југославија, Македонија испадна дека е апсолутен шампион во намалување и деградирање на работничките права и на трудовото законодавство, вели Артан Садику од левичарското движење „Солидарност“.

Категории

XS
SM
MD
LG