Достапни линкови

Израел соопшти дека операција во Газа продолжува


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху рече дека израелските сили ќе продолжат со воената кампања во појасот Газа се додека тоа е потребно. Во телевизискито обраќање вчера тој додаде дека Хамас ќе плател неподнослива цена за секој иден напад на Израел од Газа. Во одговор на Нетанјаху од движењето Хамас,пак, наведоа дека тие ќе продолжеле со нивниот отпор додека не ги постигнале целите. Во меѓувреме израелските медиуми јавија дека повеќе од 30 тунели во близината на границата меѓу Израел и Газа биле уништени а мисијата се ближела кон крајот.

XS
SM
MD
LG