Достапни линкови

Мирно завршија протестите за случајот "Монструм"


Во доста помал број од претходните протести денеска демонстрантите тргнаа кон зградата на Владата но полицијата ги спречи пред трговскиот центар Мавровка. Организаторите велат дека протестот бил најавен и дека спречувањето да стигнат до Владата било провокација и кршење на Уставот.

XS
SM
MD
LG