Достапни линкови

Десетици загинати во денешните израелски гранатирања врз Газа


Газа, 30.07.2014

Во денешните израелски бомбардирања врз Газа, загинале десетици луѓе, вклучувајки и 16 во училиштето на Обединетите Нации, соопштија локални медицински работници. Портпарол на итните служби во Газа изјави дека околу 20 луѓе биле убиени при гранатирањето изутрината.

XS
SM
MD
LG