Достапни линкови

Цвеќиња и свеќи за жртвите од падот на Малезискиот авион


Цвеќиња и свеќи за жртвите од падот на Малезискиот авион
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Неколку часа по трагедијата со Боингот 777 на Малезија Ервејз во источна Украина, неколку стотици граѓани на Киев пред холандската амбасада положија цвеќиња и свеќи за загинатите. Во авионот за чиј пад се обвинуваат украинската влада и проруските сепаратисти имало 298 луѓе. Тој бил на лет меѓу Амстердам и Куала Лумпур.

Категории

XS
SM
MD
LG