Достапни линкови

Цивил - Дисквалификувана демократија


Цивил - Дисквалификувана демократија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Македонија е во постојана предизборна кампања. За време на избори има фантомски гласачи, медиумите се пристрасни, има јавно гласање, институциите не реагираат на неправилностите. Ова се само дел од забелешките на Цивил за изборите 2014, поместени во публикацијата Дисквалификувана демократија.

Категории

XS
SM
MD
LG