Достапни линкови

Малиќи: За членство во НАТО не ни треба самит, туку решение за името


Професор Назми Малиќи зборува за очекувањата од септемврскиот самит на НАТО, значењето од нашето зачленување во Алијансата и контекстот што го создава украинската криза.

XS
SM
MD
LG