Достапни линкови

Втор ден нереди во Ѓорче Петров

Полицијата синоќа се судри со демонстрантите на повеќе локации во целата населба. Демонстрантите фрлаа камења кон припадниците на безбедносните сили и запалија неколку контејнери и поставија барикади на улиците. Полицијата со цел да ги растера фрлаше шок бомби. Десетици демонстранти се приведени.

Категории

XS
SM
MD
LG