Достапни линкови

Рударска несреќа во Турција


Рударска несреќа во Турција
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00
Директен линк

Турската влада соопшти дека над двесте рудари загинале во експлозијата и пожарот во еден рудник за јаглен во западниот дел на Турција. Стотици рудари се уште се наоѓале во рудникот.

Категории

XS
SM
MD
LG