Достапни линкови

Доделени пратеничките мандати, СДСМ не дојдоа


Опозицијата денеска не ги подигна увренијата за пратеничките мандати кои ги освои на предвремените парламентарни избори. Ни НДП не го подигна единствениот мандат кој го освои на изборите. Во ДИК да го подигне своето уверение дојде и премиерот Никола Груевски.

XS
SM
MD
LG