Достапни линкови

Новинарите мора сами да се изборат за своите права


Новинарите мора сами да се изборат за своите права
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:13 0:00
Директен линк

Со потпретседателот на Меѓународната федерација на новинари, Јасмина Поповиќ поразговаравме за условите во кои работат македонските новинари, како да се подобри влијанието на синдикатот и како да се отстрани притисокот од власта врз медиумите.

Категории

XS
SM
MD
LG