Достапни линкови

Што очекуваат граѓаните од гласањето за претседател и пратеници?


Граѓаните денеска гласаа на вториот круг од претседателските избори и на предвремените парламентарни избори. Ги прашавме што мислат во каква атмосфера ќе помине гласањето и што очекуваат од новиот претседател и од новата влада.

XS
SM
MD
LG