Достапни линкови

Интегрирано образование


Интегрирано образование
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Учениците од македонска и албанска националност од две тетовски села преку игра и низа активности се запознаваат и дружат и со тоа ги уриваат етничките бариери. Нивната средба беше дел од проектот на УСАИД за интегрирано образование во Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG