Достапни линкови

Парламентот пријателски се распушти


Македонскиот парламент денеска се самораспушти пред одржувањето на предверемени парламентарни избори планирани за 27 април годинава, една година пред редовниот рок. За распуштање гласаа сите 117 присутни пратеници.

XS
SM
MD
LG