Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со повремен дожд


Илустрација.
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег. Врнежите во источните делови ќе бидат пообилни. Температура ќе се движи од 0 до 10 степени. Во Скопје слично време со температура до 8 степени.
XS
SM
MD
LG